SuperCut B80G12H3 Carbide Impregnated Bandsaw Blade, 80" Long - 1/2" Width, 3 Hook Tooth
★★★★★ 4.1 72 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by novotrd.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • 6' 8" (6 feet 8 inch) Long, For Woodcutting Only; 0.025" Thickness; .035" Kerf
  • Premium Gold Blade
UPC 764968839842
Color Gold
Brand Name Supercut
Style Name Unique
Part Number B80G12H3
Manufacturer SuperCut
Material Type Carbide Impregnated
Number of Teeth 3
Compatible Material Leather
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.1 out of 5
★★★★★
72 ratings | 30 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
77% (55)
4 stars
7% (5)
3 stars
4% (3)
2 stars
2% (1)
1 star
10% (7)